Największa i najstarsza uczelnia techniczna w Polsce

Politechnika Warszawska to największa i jednocześnie najstarsza uczelnia techniczna w Polsce. Jej ranga w Polsce jest niezaprzeczalna. Na Politechnice jest gromadzony największy w Polsce potencjał naukowo-nadawczy w zakresie nauk technicznych. Na Politechnice Warszawskiej powstaje największa liczba liczących się opracowań naukowych. Dzięki umowom z innymi uczelniami możliwa jest wymiana kadr, studentów i wspólne programy badawcze. Politechnika Warszawska wysoko plasuje się we wszelkich rankingach.

Jednak jedną z najciekawszych informacji o Politechnice Warszawskiej jest ta, że według przeprowadzonych badań połowa prezesów polskich firm to inżynierowie a większość z nich ukończyła właśnie Politechnikę Warszawską. Jest to bardzo cenna informacja we współczesnych czasach, w obecnej sytuacji na rynku pracy. Potwierdzeniem wysokiej pozycji absolwentów Politechniki Warszawskiej na rynku pracy są wyniki badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW. Ponad połowa osób biorących udział w badaniu szukało pracy przez mniej niż miesiąc! Co więcej, 7 na 10 osób wskazało, że fakt bycia absolwentem PW w dużym stopniu wpływa pozytywnie na szanse pytanego na rynku pracy. Władze uczelni zdają sobie z tego sprawę, ponieważ deklarują, że chcą kształcić inżynierów tak, żeby każdy z nich mógł pełnić stanowisko kierownicze.

Politechnika Warszawska kształci między innymi na kierunkach informatycznych. Ukończenie tego kierunku w połączeniu z wysoką pozycją uczelni daje dobrą pozycję wyjściową na rynku pracy. Wiedzą o tym kandydaci na studia – od kilku lat Politechnika Warszawska to najczęściej wybierana przez kandydatów uczelnia publiczna. Wśród najbardziej obleganych kierunków Politechniki informatyka zajmuje stale wysoką, drugą pozycję. Niedościgłe jest budownictwo. Ciekawe jest to, że według zeszłorocznego zestawienia uczelnie techniczne odnotowały po 3,9 kandydata na jedno miejsce. Jeszcze rok wcześniej było to 3,5 kandydata na miejsce, dokładnie tyle samo, co na uniwersytety. Może oznacza to, że wreszcie przebiła się do świadomości absolwentów szkół średnich informacja, że ukończenie kierunków technicznych zwiększa szanse na rynku pracy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Na WordPress | Elegant Themes